Która z nas nie marzy o jędrnej, gładkiej skórze, wyrównanym kolorycie i pożegnaniu się z cellulitem? Każda! Tylko w jaki sposób uzyskać takie efekty? Otóż okazuje się, że wystarczy jeden prosty zabieg, który każdego dnia możemy wykonywać samodzielnie w domu. Gdzie więc tkwi sekret idealnej skóry? Odpowiedzią jest szczotkowanie ciała na sucho.  

Szczotkowanie ciała to wyjątkowo tania i prosta, a przy tym przynosząca masę korzyści, metoda pielęgnacji. Wywodzi się aż z Dalekiego Wschodu, konkretnie z Azji, ale jest równie popularna w tradycyjnej medycynie chińskiej co w hinduskiej ajurwedzie. Dzisiaj wyjaśnimy Wam skąd bierze się fenomen tego zabiegu, jak go wykonywać i jakiej szczotki do ciała używać.

Jak szczotkować ciało na sucho?

Rozpoczynając przygodę ze szczotkowaniem na sucho, warto zacząć od postaw i skupić się na odpowiedniej technice wykonywania zabiegu. Pamiętajcie, że ciało trzeba szczotkować od dołu do góry. Warto robić to delikatnie, wykonując długie, posuwiste ruchy - zawsze w kierunku serca. Dzięki temu pobudzamy naczynia limfatyczne do efektywnej pracy.

Od jakiej części ciała zaczynamy? Szczotkowanie zawsze powinniśmy rozpoczynać od stóp i nóg, kolejno przechodząc do tułowia. Pamiętajcie, żeby brzuch i klatkę należy masować jeszcze delikatniej – tak, aby skóra nadmiernie się nie zaczerwieniła. Jeśli chodzi o szczotkowanie rąk to robimy to w kolejności – dłonie, przedramię, ramię.

Nie zapominajcie także o najważniejszym – przy tym zabiegu nie używamy olejków, kremów czy balsamów! Już sama nazwa wskazuje, że jest to szczotkowanie na sucho.

 

Szczotkowanie ciała na sucho - efekty

Skoro wiemy już jak prawidłowo wykonywać masaż ciała na sucho, czas dowiedzieć się dlaczego warto to robić. Otóż kilkanaście minut szczotkowania dziennie przynosi niewymierne efekty, ponieważ metoda ta to masaż i peeling w jednym. To gwarancja poprawy wyglądu skóry, a także ogólnego samopoczucia - szczotkowanie ciała działa bowiem na cały organizm oczyszczająco.

Jakich konkretnie korzyści ze szczotkowania ciała na sucho można się spodziewać?

Wygładzenie, ujędrnienie i wyrównanie kolorytu skóry oraz redukcja cellulitu były już wspomniane. Do innych efektów należy doliczyć:

- nawilżenie skóry,
- zmniejszenie obrzęków,
- poprawa krążenia krwi,
- stymulacja układu odpornościowego,
- zwiększenie napięcia mięśni,
- pozbycie się martwego naskórka,
- uczucie zrelaksowania,
- pomoc przy bólach stawów,
- zwalczanie problemu wrastających włosków.

Masaż ciała szczotką to również idealne przygotowanie skóry przed kolejnymi etapami pielęgnacji.

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.