Kupując wymarzone kolczyki zawsze powinnyśmy kierować się dwoma zasadami. Po pierwsze, muszą się nam podobać – to oczywiste. Po drugie, należy zwrócić szczególną uwagę na wygodę i komfort noszenia. Po to, żebyśmy mogły czuć się w nich wyjątkowo i… bezpiecznie!

Każdy rodzaj kolczyka i jego zapięcie ma swoje charakterystyczne cechy. W niektórych przypadkach rodzaj zapięcia zależy bezpośrednio od designu biżuterii, w innych modelach istnieje wybór typów zapięcia. Dziś postaramy się wyjaśnić najważniejsze różnice pomiędzy rodzajami zapięć kolczyków i opowiedzieć o nich trochę więcej. Mamy nadzieję, że nasz mały przewodnik, pomoże Ci dokonać optymalnego wyboru.

Kolczyki z zapięciem bigiel

Zapięcie bigiel to klasyczne i jedno z najczęściej produkowanych rozwiązań. Charakteryzuje się wytrzymałością i trwałością, a odpowiednio wykonane daje naprawdę duży komfort noszenia. Możemy wyróżnić kilka rodzajów zapięcia typu bigiel:

Bigiel angielski typu zatrzask – często spotykany typ zapięcia. Charakteryzuje go zawias wyposażony w klapkę zamykającą kolczyk, zabezpieczający biżuterię przed odpięciem.

Bigiel angielski typu lira – to rodzaj zapięcia mocno podobny do zatrzasku. Różnica polega na tym, że w tym rozwiązaniu zapięcie ukryte jest w uchu lub za płatkiem ucha, a więc jest praktycznie niewidoczne. Dlatego lira sprawdza się idealnie przy drobnej biżuterii.

Bigiel otwarty - to również bardzo popularny rodzaj bigla. Rozpoznasz go po haczyku, który wsuwa się przez otwór w uchu. Nie musisz się obawiać tego, że kolczyk nie ma żadnego dodatkowego zapięcia - haczyk jest odpowiednio wyprofilowany, więc nie jest ono konieczne. To często wybierany rodzaj zapięcia przez osoby ceniące minimalistyczny design i prostotę.

Bigiel z zapięciem z przodu – w związku z tym, że ten rodzaj biżuterii zapina się od przodu, często stosuje go się w przypadku kolczyków dla dzieci. Ale oczywiście z powodzeniem może być wykorzystywany w kolczykach damskich. Idealnie nadaje się do drobnych uszu, a sam design zapięcia nadaje kolczykom szczypty ekstrawagancji.

Kolczyki z zapięciem sztyft

To zdecydowanie najbardziej uniwersalne i lubiane zapięcie do kolczyków. Dzięki prostocie konstrukcji może być używane niemal do wszystkich rodzajów biżuterii. Składa się z cienkiego drutu i końcówki zapinającej – motylka, baranka lub silikonowej zatyczki. Ze względu na małe rozmiary idealnie sprawdza się w przypadku nieco starszych dziewczynek i kobiet szczególnie lubiących aktywność fizyczną.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Ten rodzaj zapięcia najczęściej stosowany jest w przypadku mniejszych kolczyków. Zapięcie angielskie jest szczególnie cenione za brak dodatkowej zatyczki i dużą wygodę zapinania. Należy pamiętać, że wraz z upływem czasu może dojść do delikatnego odginania się sztyftu zapięcia. W takiej sytuacji należy po prostu docisnąć zapięcie. Warto także wiedzieć, że nie jest to wada ukryta produktu, a naturalna cecha tego typu zapięcia. Kolczyki srebrne z zapięciem angielskim również są często wybierane dla milusińskich, ponieważ ciężko je zgubić.

 

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy CI choć trochę zawiłości świata biżuterii. Na koniec mamy wspaniałą wiadomość! Niezależnie od tego, czy preferujesz zapięcie angielskie, zapięcie bigiel czy zapięcie sztyft – wszystkie te rodzaje znajdziesz w naszym sklepie Sfera Damska. Zapraszamy na wspaniałe zakupy!

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.